REKLAMATEST2019

14. plebiscyt „Głosu” na najlepszego sportowca i trenera powiatu rawskiego 2018 roku

Już po raz 14. zapraszamy Czytelników do udziału w plebiscycie „Głosu”, w którym wybieramy najlepszego sportowca i trenera powiatu rawskiego.

Na liście nominowanych sportowców znalazło się 15 kandydatów: Rafał Bednarek, Marcel Błaszczyk, Jakub Borowski, Eliza Brzęczek, Maciej Budziński, Magdalena Ciołak, Piotr Czyrka, Mateusz Gradowski, Adrian Jastrzębski, Kuba Kwapiś, Jakub Polański, Paulina Stachecka, Szymon Staroń, Wiktoria Wrzosek i Paweł Wyciszkiewicz.

Najlepszego trenera mijającego roku wybieramy spośród 10 kandydatów. Na liście znaleźli się: Adrian Bajan, Paweł Dębski, Bartosz Kruszona, Marcin Kopczyński, Elżbieta Majcher, Waldemar Stasiewicz, Sylwester Szymański, Jarosław Wasiak, Agnieszka Włostowska i Kazimierz Wołowicz.

Czytelnicy mogą zagłosować na sportowców i trenerów na dwa sposoby:

 1. Na kuponie (publikowanych w wydaniach na 13 grudnia, 20/27 grudnia, 3 stycznia, 10 stycznia, 17 stycznia, 24 stycznia, 31 stycznia, 7 lutego i 14 lutego).
 2. Poprzez wysłanie SMS-a na numer 7148 o treści gs.sport.numer kandydata
  Koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Głosowanie trwa od 13 grudnia 2018 roku do 18 lutego 2019 roku. Kupony należy dostarczyć do naszej redakcji (ul. Kościuszki 18) do godziny 16.00, a SMS-y można wysyłać do północy.

Jeden kupon wycięty z gazety to 5 głosów, jeden SMS to 1 głos. Wszystkie głosy oddane na kandydata zostaną zsumowane i utworzą jeden wynik.

Tytuły „Sportowca powiatu rawskiego 2018” i „Trenera powiatu rawskiego 2018” otrzymają kandydaci, którzy uzyskają największa liczbę głosów w swoich kategoriach.

Na liście nominowanych nie ma Zbigniewa Bajana, trenera tenisa stołowego. Zdobywcy tytułów Trenera Roku 2007, 2015, 2016 i 2017 postanowiliśmy przyznać specjalny tytuł – Honorowego Trenera Rawy.

Zapraszamy do głosowania.

 

Kandydaci do tytułu „Sportowiec Powiatu Rawskiego 2018”

1. Rafał Bednarek – SMS: gs.sport.1

Czołowy piłkarz GLKS Wołucza, wzorowo zachowujący się na piłkarskim boisku wobec kolegów i przeciwników. Dobrze wyszkolony technicznie zawodnik specjalizujący się w wykonywaniu rzutów wolnych i karnych. W rundzie jesiennej ligi okręgowej zdobył osiem bramek. W X Plebiscycie zdobył tytuł „Sportowca Roku 2014”.

2. Marcel Błaszczyk – SMS: gs.sport.2

Utalentowany tenisista stołowy MLUKS Dwójka. Pomimo młodego wieku ma na już swoim koncie wiele sukcesów w rozgrywkach krajowych i międzynarodowych. Posiada tytuł indywidualnego mistrza Polski młodzików oraz w grze podwójnej kadetów. Należy do krajowej czołówki i jest w kadrze Polski młodzików.

3. Jakub Borowski – SMS: gs.sport.3

Obecnie najlepszy zawodnik UKS Judo Rawa, uczeń III klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej. Wychowanek trenera Andrzeja Babisa osiąga sukcesy w turniejach krajowych. Zdobył I miejsce na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Judo w Sochaczewie oraz brązowy medal w mistrzostwach Polski młodzików w Rybniku. Debiutuje na plebiscytowej liście nominowanych sportowców.

4. Eliza Brzęczek – SMS: gs.sport.4

Tenisistka stołowa MLUKS Dwójka, uczennica rawskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Zawodniczka osiąga sukcesy w turniejach indywidualnych i grach drużynowych. Zdobyła dziesięć punktów dla drużyny Dwójki w spotkaniach pierwszej rundy I ligi kobiet. Jest aktualną mistrzynią Rawy 2018 w tenisie stołowym. W ubiegłorocznym XIII Plebiscycie uzyskała tytuł „Sportowca Powiatu Rawskiego 2017”.

5. Maciej Budziński – SMS: gs.sport.5

Zawodnik MLUKS Rawa, uczeń ZSP im. Reymonta w Rawie Mazowieckiej. Uczestnik lekkoatletycznych mistrzostw Polski juniorów 2018 r.: 6. miejsce w halowych MP w Toruniu w biegu na 3000 m, oraz 10. miejsce w MP juniorów we Włocławku w biegach na 3000 i 5000 m. Rekordy życiowe: 3000 m - 8.49,22 min, 5000 m - 15.42,23 min. i 2000 m (w hali) - 5.38,76 min. Należy do ścisłej czołówki klasyfikacji biegów City Trail sezonu 2018/2019 w Łodzi. Zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów Zrzeszenia LZS w biegu na 1500 m.

6. Magdalena Ciołak - SMS: gs.sport.6

Najlepsza zawodniczka MLUKS Rawa, uczennica Katolickiego LO w Rawie, osiągająca sukcesy w biegach średnich i długich. Największym jej sukcesem w 2018 roku było zdobycie wicemistrzostwa Polski juniorek młodszych w biegu na 1500 m (w czasie 4.33,18 min.), czym powtórzyła swój rezultat z poprzedniego roku. W mistrzostwach Polski juniorek młodszych w biegach przełajowych Magda zajęła VI miejsce. Podopieczna trenera Jarosława Wasiaka jest również wicemistrzynią kraju Zrzeszenia LZS w biegu na 1500 m.

7. Piotr Czyrka – SMS: gs.sport.7

Zawodnik Rawskiego Klubu Karate Kyokushin specjalizujący się w walkach MMA. 18-letni podopieczny trenerów Adriana Bajana i Marcina Kopczyńskiego w 2018 r. zanotował swoje znaczące sukcesy w zawodach ogólnopolskich. Zajął I miejsce w Amatorskim Turnieju Sztuk Walki w Warszawie oraz był bliski podium (zajął IV miejsce) w rozegranych w Sochaczewie mistrzostwach Polski MMA juniorów w kategorii wagowej do 77 kg.

8. Mateusz Gradowski – SMS: gs.sport.8

Piłkarz RKS Mazovia; 19-letni wychowanek klubowy wyróżniający się dobrym wyszkoleniem technicznym, posiadający predyspozycje do kierowania grą zespołu. Należał do najlepszych zawodników występującej w lidze wojewódzkiej drużyny juniorów. W rozgrywkach seniorskich jest w czołówce listy strzelców Mazovii. W rundzie jesiennej rozgrywek klasy B w ośmiu meczach zdobył osiem bramek.

9. Adrian Jastrzębski – SMS: gs.sport.9

Uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Rawie Mazowieckiej, zawodnik kadry narodowej osób niepełnosprawnych w pływaniu. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski juniorów oraz uczestnik zawodów międzynarodowych. W 2018 r. w mistrzostwach Europy niepełnosprawnych oraz w finale Pucharu Świata zajął V miejsce na 50 m oraz VII na 100 m stylem dowolnym. Zawodnik doskonale potrafi połączyć wyczynowe uprawianie sportu z nauką. Otrzymał nagrodę Ministra Edukacji Narodowej. W XI Plebiscycie zdobył tytuł „Sportowca Roku 2015”, a w kolejnych latach dwukrotnie zajmował II miejsca w naszym plebiscycie.

10. Kuba Kwapiś – SMS: gs.sport.10

Tenisista stołowy MLUKS Dwójka, wychowanek klubowy trenera Zbigniewa Bajana. W 2018 roku osiągnął swoje największe dotychczasowe sportowe sukcesy. Zdobył trzy tytuły tenisowego mistrza Polski w kategorii kadetów oraz brązowy medal drużynowo w rozegranych w Rumunii mistrzostwach Europy kadetów. Zawodnik kadry narodowej tenisa stołowego kadetów. W pierwszej rundzie rozgrywek II ligi był najlepiej punktującym zawodnikiem Dwójki zdobywając 19,5 pkt.

11. Jakub Polański – SMS: gs.sport.11

Tenisista stołowy MLUKS Dwójka, wychowanek klubowy trenera Zbigniewa Bajana. Jest absolwentem rawskiego LO, a obecnie studiuje w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego i Turystyki w Pruszkowie. W spotkaniach pierwszej rundy II ligi mężczyzn zdobył dla swojego zespołu 14 pkt. Jest zwycięzcą wielu turniejów wojewódzkich PZTS, SZS oraz LZS i aktualnym mistrzem Rawy 2018. Oprócz czynnej kariery zawodniczej jest trenerem i opiekunem grupy najmłodszych tenisistów rawskiego klubu.

12. Paulina Stachecka – SMS: gs.sport.12

Tenisistka stołowa MLUKS Dwójka. Wychowanka klubowa jest obecnie najbardziej doświadczoną zawodniczką rawskiej drużyny grającej w I lidze tenisa stołowego kobiet. W dotychczasowych ośmiu ligowych meczach pierwszej rundy zdobyła dla drużyny Dwójki dziesięć punktów. Posiada w swoim sportowym dorobku wiele sukcesów w rozgrywkach indywidualnych i drużynowych, medalistka mistrzostw Polski SZS i Zrzeszenia LZS.

13. Szymon Staroń – SMS: gs.sport.13

Zawodnik MLUKS Rawa, uczeń ZSP im. Reymonta w Rawie Mazowieckiej. Największe sukcesy odnosi w biegach średnich w zawodach szkolnych, wojewódzkich PZLA oraz LZS. W jego sportowym dorobku są między innymi: mistrzostwo Zrzeszenia LZS juniorów w biegu na 800 m oraz brązowy medal mistrzostw Polski juniorów młodszych w biegu na 600 m.

14. Wiktoria Wrzosek – SMS: gs.sport.14

Tenisistka stołowa MLUKS Dwójka występująca w drużynie I ligi kobiet. Uczennica klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej. Zawodniczka ma na swoim koncie wiele sukcesów indywidualnych i drużynowych w rozgrywkach ogólnopolskich i międzynarodowych. Należy do kadry narodowej kadetek, w której z powodzeniem uczestniczyła w turniejach międzynarodowych. W XII Plebiscycie zdobyła tytuł „Sportowca Roku 2016”.

15. Paweł Wyciszkiewicz - SMS: gs.sport.15

Piłkarz RKS Mazovia, wychowanek klubowy grający wcześniej również w klubach: SMS Łódź, Orlęta Cielądz i GLKS Wołucza. Przed sezonem 2018/2019 powrócił do Mazovii, aby swoją grą i piłkarskim doświadczeniem pomóc w odbudowie drużyny seniorskiej. Najlepszy strzelec zespołu. W ośmiu meczach rundy jesiennej 2018 zdobył 23 bramki.

 

Kandydaci do tytułu „Trener Powiatu Rawskiego 2018”


16. Adrian Bajan – SMS: gs.sport.16

Trener Rawskiego Klubu Karate Kyokushin i nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Rawie Mazowieckiej. Absolwent AWF w Warszawie. Były zawodnik, a obecnie trener zaangażowany w pracę ze swoimi podopiecznymi, którzy pod jego opieką szkoleniową odnoszą sukcesy w walkach na galach MMA. W ubiegłym roku zadebiutował na liście nominowanych trenerów.

17. Paweł Dębski – SMS: gs.sport.17

Trener piłki siatkowej w MUKS Juvenia oraz nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej. Wychowawca młodych siatkarek w rawskiej Juvenii. W sezonie 2017/2018 z drużyną młodziczek zdobył wicemistrzostwo województwa. W VIII Plebiscycie uzyskał tytuł „Trenera Roku 2012”.

18. Bartosz Kruszona – SMS: gs.sport.18

Jeden z najlepszych rawskich zawodników tenisa ziemnego odnoszący sukcesy indywidualne i deblowe. Jednocześnie jest trenerem młodych tenisistek i tenisistów w szkółce tenisowej Rawskiego Towarzystwa Tenisa Ziemnego. Organizator zajęć szkoleniowych oraz turniejów halowych i na kortach otwartych dla młodzieży.

19. Marcin Kopczyński – SMS: gs.sport.19

Trener i działacz Rawskiego Klubu Karate Kyokushin, nauczyciel wychowania fizycznego w ZS-CEZiU w Rawie Mazowieckiej. Absolwent Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada najwyższy stopień mistrzowski - 1 dan, czarny pas. Potrafi umiejętnie zainteresować swoją pasją wielu młodych adeptów tej dyscypliny walki. Twórca wielu sukcesów swoich podopiecznych w turniejach karate oraz galach MMA.

20. Elżbieta Majcher – SMS: gs.sport.20

Nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 w Rawie Mazowieckiej. Zaangażowana w pracy z młodymi zawodniczkami i zawodnikami lekkiej atletyki. Jednocześnie czynna zawodniczka uczestnicząca w zawodach biegowych i dająca przykład aktywności swoim podopiecznym. Pod jej opieką szkoleniową uczennice rawskiej „Czwórki” odnoszą wiele biegowych sukcesów w zawodach szkolnych SZS, Czwartkach Lekkoatletycznych PZLA oraz imprezach LZS.

21. Waldemar Stasiewicz – SMS: gs.sport.21

Trener zespołu piłkarskiego GLKS Wołucza oraz drużyny juniorów i szkoleniowy opiekun bramkarzy Mazovii. Były wieloletni zawodnik i szkoleniowiec zasłużony dla rawskiego klubu. Po jego kierunkiem zespół z Wołuczy odnosi swoje największe sukcesy w rozgrywkach ligi okręgowej. Pasjonat pracy z młodzieżą, wychowawca wielu rawskich piłkarzy.

22. Sylwester Szymański – SMS: gs.sport.22

Inicjator powstania Bialskiego Klubu Tenisa Ziemnego i jednocześnie prezes tego klubu. Najlepszy tenisista ziemny Białej Rawskiej i propagator tej dyscypliny sportu wśród bialskiej młodzieży. Organizator wielu zawodów i turniejów tenisowych na terenie Białej Rawskiej. Trener młodych adeptów tenisa, promuje wśród swoich podopiecznych soft tenis, w którym sam odnosi znaczące sukcesy w zawodach ogólnopolskich.

23. Jarosław Wasiak – SMS: gs.sport.23

Trener lekkiej atletyki i jednocześnie prezes klubu MLUKS Rawa, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 1 w Rawie Mazowieckiej. Jeden z najbardziej zasłużonych dla rawskiego sportu. Wychowawca wielu sportowych talentów i twórca sukcesów swoich podopiecznych, w tym medalistów mistrzostw Polski młodzików, juniorów młodszych i juniorów z olimpijczykiem włącznie. Dwukrotnie w latach 2010 i 2013 był w naszym plebiscycie wybierany „Trenerem Roku”.

24. Agnieszka Włostowska – SMS: gs.sport.24

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Pukininie, propagująca wśród uczniów grę w szachy. Prowadzi naukę gry i treningi w Szkolnym Kole Szachowym. Jej podopieczni odnoszą wiele sukcesów w turniejach szachowych. Uczniowskie drużyny SP w Pukininie, a wcześniej również SP w Sadkowicach (gdzie pracowała z młodzieżą) wygrywały wszystkie szkolne turnieje szachowe w naszym powiecie. Trenerka jest również czynną zawodniczką oraz organizatorką młodzieżowych zawodów szachowych.

25. Kazimierz Wołowicz – SMS: gs.sport.25

Prezes Zarządu Powiatowego LOK w Rawie Mazowieckiej. Długoletni instruktor strzelectwa sportowego. Zaangażowany w promowanie tej dyscypliny sportu wśród młodzieży szkolnej i mieszkańców naszego powiatu. Główny organizator okazjonalnych zawodów strzeleckich. Sam również należy do najlepszych strzelców rawskiej LOK.

 

Aktualne wyniki głosowania SMS-owego:
(bez kuponów)

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
REKLAMA
BANER C1
Rozmiar 766px x 200px
Artykuł załadowany: 0.1327 sekundy